Hakkımızda

Atabay’ın Tarihçesi

Atabay İlaç Firması Eczacı Ö.Kemalettin Atabay tarafından 1939 yılında İstanbul’da kuruldu. Atabay firması ticari faaliyetlerine Beşeri İlaç ithal eden ve pazarlayan bir firma olarak başladı. 1940’lı yıllarda o zaman çok önemli olan Sulfonamidli ilaçları üretti , böylece beşeri ilaç endüstrisine girildi. 1954 yılında Atabay İlaç Firması donanımlı modern bir tesis haline geldi ve sulfonamidli tablet ilaçları yanında analjezik ilaçlar da üretmeye başladı. Büyüyen firma 1967 yılında İstanbul Acıbadem’de bugünde faaliyette olan yerinde Atabay İlaç Fabrikasını kurdu.

Beşeri ilaç üretimde hızlı ilerleme gösteren firma 1970 yılında beşeri ilaç etkin maddesi üretimine girdi. Beşeri ilaç etkin maddesi üretimi için Bülent Atabay tarafında Kocaeli Gebze’de çok büyük bir alanda ham madde üretim tesisleri kuruldu .

İlerleyen yıllarda beşeri ilaç etkin maddesi üretimini yanında Gebze tesisleri içerisinde ayrı bir alanda tarım ve veteriner ilaçları etkin maddesi ile bunların ilaçlarını üretecek çok büyük ölçekli tesisler kuruldu . Tecrübeli ve teknik bir kadro tarafından yönetilen Atabay kuruluşları bugün İnsan ve Hayvan sağlığı için kaliteli ürünler üretmeye devam etmektedir . Ürünlerin Türkiye’de ve Dünya’da pazarlanması ve tanıtımı çok geniş bir satış ve pazarlama grubu tarafından ticari rekabet şartlarına uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Başkan’ın Mesajı

ASNDAKSNDASD
Bülent Atabay
Başkan
Atabay Şirketler Grubu

İnsan sağlığını esas alan müşteri odaklı bir firma olarak yarım yüzyıldan fazladır kimya ve ilaç sektöründeyiz. Firmamızın vizyonu dünya standartlarında kaliteli ürün üretmektedir.

Yıllar boyunca uyguladığımız çalışma ilkelerimiz; kaliteli üretim, ürün geliştirme, güvenilir hizmet ve çevreye duyarlılıktır. Bu ilkeler çalışma hayatımızın temelini oluşturdu. Bu ilkelerden hiçbir taviz vermedik. Sorumluluklarımızın bilincimde olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşıladık bütün bu çalışmalarımızı ülkemizdeki ve dünyadaki düzenleyici otoritelerin istedikleri kaidelere uygun olarak gerçekleştirdik. Gelişmelerden kaynaklanan ihtiyaçları karşılamak için insana ve teknolojiye yaptığımız yatırımlara devam ediyoruz.

Bizim için kalite; çalıştığımız her alanda memnuniyet veren sonuçları arttırmak, ürünlerimizin dünya pazarındaki payını çoğaltmak ve bunlar için gerekli olan yenilikçi fikir ve çalışmaları uygulamaktır.

Bilim ve teknolojiye inanarak insan sağlığı için yeni ürünler üretmeyi hedefliyoruz.